پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 ارزیابی عملکرد مدیریت عرضه و خرید با بهره گیری از رویکردDEA

4 مدل ارزیابی عملکرد 360 درجه

شیوه ارزیابی  360 درجه که اکثراً در مجموعه‌های صنعتی کاربرد داشته و با بهره‌گیری از یک متدولوژی خاص به روش ارزیابی عملکرد کارکنان در حوزه‌های مختلف در قالب ارزیابی رئیس از مرئوس، مرئوس از رئیس، همکاران هم طراز از یکدیگر و غیره می‌پردازد، مانند شیوه‌های متداول خصوصاً در واحدهای صنعتی بوده می باشد که به واسطه طراحی بعضی چک‌لیست‌های خاص مدیریتی که توسط طراحان و مشاورین، در پردازش این شیوه‌نامه به آن می‌پردازند با در نظر گرفتن آثار و نتایج جمع‌آوری شده از سوی ارزیابان در پایان دوره ارزیابی، سازمان را با یک دامنه محدود از نتایج ارزیابی بدون در نظر گرفتن روایی و اعتبار آن  به جهت دریافت آرا و نظرات کارکنان در ارتباط با یکدیگر مواجه می‌نماید (آمادو و همکاران، 2012).

2-1-6-5 مدل برتری سازمانی[1]

مدل برتری سازمانی، مدلی برای ارزیابی می باشد که در کشورهای اروپایی پایه‌گذاری گردید و اصول و مفاهیم اصلی آن با اصول و مفاهیم مدیریت کیفیت جامع مشترکات زیادی دارد. این مدل، چارچوبی غیر تجویزی می باشد که وجود راه‌های زیادی را برای دسترسی به برتری پایدار تأیید می کند. در طرفداری از این رویکرد غیر تجویزی یک دسته مفاهیم اصلی هست، اما این به معنای جامعیت آن‌ها نیست و همراه با توسعه و بهبود یک سازمان برتر، تغییر خواهند نمود (معتضدیان، 1389).

با در نظر داشتن هزینه بالای ایجاد سیستم‌های اطلاعات در سازمان‌های خدماتی و صنعتی، تصمیم‌گیرندگان، مجریان و پژوهشگران همواره تمایل داشته‌اند موفقیت این سرمایه‌گذاری‌ها را ارزیابی و به نحوی بسنجند. مجریان خواسته‌اند ارزش سرمایه‌گذاری در تکنولوژی اطلاعات را تعیین نمایند و یا معضلات را تشخیص داده، مبادرت به اقدامات اصلاحی نمایند. همچنین محققان تمایل داشته‌اند صحت نظریه‌های خود را در مورد سیستم اطلاعات آزمون نمایند (نعمت‌بخش و همکاران، 1380 ).

 

[1] European Foundation for Quality Management (EFQM)

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

این پژوهش باهدف ارزیابی عملکرد مدیریت عرضه و خرید، با بهره گیری از رویکرد DEA و به صورت مطالعه موردی در شرکت سایپا صورت پذیرفته می باشد.

 

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : ارزیابی عملکرد مدیریت عرضه و خرید با بهره گیری از رویکردDEA  با فرمت ورد

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید