دانلود پایان نامه ارشد

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر مدیریت انتظامی درمقابله با قاچاق کالا

– تحقیقات خارج از ناجا

مجموعه مقالات ارائه شده درسومین همایش

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

یکی دیگر از رهیافت های معطوف به موضوع پژوهش،مقالات ارائه شده در سومین همایش«مطالعه پدیده قاچاق کالا و راه های پیشگیری ازآن» می باشد که در سال 1378 به سفارش اداره کل مبارزه با قاچاق کالا وارز ناجا در دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید. مجموعه ی مقالات این همایش که حاوی 12 مقاله می باشد به مطالعه پدیده قاچاق کالا از نگاه اقتصادی پرداخته می باشد که بعضی از نتایج حاصله از مقالات ارائه شده در این مجموعه به تبیین ذیل بعضی از آنها تصریح گردیده می باشد: .(دانشگاه تربیت مدرس،1379)

1-«تخمین قاچاق و گران نمایی واردات با بهره گیری از اختلافات آماری مورد ایران.(1356-1376)»نوشته دکتر کاظم یاوری «عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس » که از مقاله خویش نتیجه گرفته می باشد که: تجزیه تحلیل پدیده قاچاق با در نظر داشتن خصلت آن و فقدان آمار معتبر بسیار مشکل می باشد لکن با بهره گیری از روش هایی می توان به شاخص های کلان در مورد قاچاق دست پیدا نمود. یکی از راه های علمی برای تخمین قاچاق واردات در سطح کلان مقایسه ی آمارهای رسمی گمرک با آمار های رقبای تجاری می باشد.به نظر می رسد اختلافات شدیدی در بعضی از سال ها بین این دو آمار هست که دلالت بر قاچاق به داخل و پدیده گران نمایی واردات دارد. مقایسه این آمارها نشان میدهد که درسال 1375 خروج ناگهانی سرمایه در اقتصاد ایران اتفاق افتاده می باشد. درسال 1370و1372 پدیده گران نمایی واردات کاملاً مشهود می باشد. در سالهای 1359-1376 نیز قاچاق کالا چشم گیر بوده می باشد. (یاوری،1378،صص9-24)

2- «مطالعه پدیده قاچاق کالا و آثار اقتصادی آن در کشور» به نگارش شهباز شمس الدینی که در پایان مقاله خویش چنین نتیجه گرفته می باشد که: بعضی از علت های قاچاق در کشور ناشی از ساختار اقتصادی کشور می باشد که حداقل در کوتاه مدت راه گریزی از آنها نیست.اما می توان در بلند مدت برای جلوگیری از قاچاق کالاهای صادراتی در خصوص راه کارهایی زیرا گشودن راه های قانونی صدور کالا، شفاف کردن قیمت ها در بازار داخلی، حذف تدریجی یارانه ها،تثبیت ارزش ریال و کاهش تشریفات اداری برنامه ریزی نمود.کاهش واردات قاچاق کالا به کشور مستلزم زمینه ورود قانونی کالاها، تجدید نظر در حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالاها،

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

  • هدف اصلی:

هدف اصلی عبارت می باشد از؛ شناسایی اندازه تاثیر مدیریت انتظامی درمقابله با قاچاق کالا

  • اهداف فرعی:

1- شناخت اندازه تاثیر قوانین درمقابله با قاچاق کالا

2- شناخت اندازه تاثیر تجهیزات در مقابله با قاچاق کالا

3- شناخت اندازه تاثیر منابع انسانی در مقابله با قاچاق کالا

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه تاثیر مدیریت انتظامی درمقابله با قاچاق کالا  با فرمت ورد